Jak zlepšit techniku Nordic Walking

Na co je potřeba se zaměřit, když chceme zlepšovat techniku Nordic Walking:

Správné držení těla: Držte tělo vzpřímeně, pohled míří před sebe, střed těla je zpevněný, paže se drží u těla a lokty zůstávají blízko těla. Při kroku by měla být paže uvolněná a měla by se pohybovat z boků. Aktivně zapojujeme horní část těla.

Správné použití hole: Hůl by měla být držena v horní části rukojeti a nemělo by docházet k nadměrnému sevření ruky. Při chůzi jsou hole skloněny směrem dozadu. Při zápichu do země se hůl dotýká země mezi patou přední nohy a patou nohy zadní a táhne se nad zemí směrem dopředu.

Správný krok: Krok by měl být svižný a plynulý a delší než při normální chůzi. Při chůzy je důležité udržet správnou rovnováhu a v závislosti na rychlosti chůze přizpůsobit nastavení těla. Mírný náklon dopředu – rychlé tempo nebo vzpřímený postoj – vycházkové tempo.

Cvičení: Zahrnutí speciálních cvičení, jako jsou cviky na rozvoj síly a flexibility, mohou pomoci zlepšit techniku nordic walking a zvýšit účinnost této sportovní aktivity.

Cvičení zaměřené na protahování prsních svalů

Instrukce od instruktora: Kvalifikovaný instruktor nordic walking může pomoci s identifikací vašich slabých stránek a dát vám přesné pokyny, jak je zlepšit.

Pravidelné cvičení: Pravidelné cvičení je klíčové k zlepšení techniky nordic walking a posílení svalů. Doporučuji cvičit alespoň 40 minut 3x týdně. A každý den věnovat 10 minut protahování.

Pamatujte si, že trpělivost a pravidelnost jsou klíčem k úspěchu. Věnujte svému tréninku dostatek času a nebojte se experimentovat, abyste našli nejlepší techniku, která bude fungovat pro vás.

Sdílej příspěvěk s přáteli :-)